+90 212 886 64 54

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Türkiye’de endüstriyel sıcaklık algılayıcılarını üreten ilk firma olmanın gururunu yaşıyoruz.

Meter Elektronik San.Tic AŞ. 1960 ve 1970’li yıllarda kurulma ve gelişme gayreti içindeki Türk Sanayisi ve Sanayicisinin,  sıcaklık ölçme konusunda ithal ürünlere bağlılığından duyulan rahatsızlık sonucu 1972 senesinde kuruldu.

1972 senesinde mütevazı bir atölyede başlayan yolculuğumuz, 1995 senesinde inşa ettiğimiz 3.000m2 kapalı alanlı fabrika binamızda halen devam etmektedir. Üretim kalemlerimiz olan Sıcaklık Algılayıcılar- Sıcaklık Kontrol Cihazları- Seviye Algılayıcılar yanında, Basınç – Debi – Analitik vb. ölçümlerinde kullanılan ekipmanların ticari faaliyetlerini de sürdürmekteyiz.

Kalite

1972 yılında kurulduğu günden bugüne kadar kalitesini her zaman en yüksek seviyede tutarak büyümeyi temel prensibi olarak benimsemiştir.

Üretim

3.000 m2 kapalı alanı ile İstanbul'da bulunan fabrikasında, son teknoloji alt yapısı ile üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir

Güven

Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile müşterilerimizin her zaman yanında oluyoruz. Bu da bizi müşterilerimize karşı güvenilir bir firma konumuna getiriyor.

1943-1997

Kurucumuz

Mehmet Durmuş

Kurucumuz Mehmet Durmuş, 1943 yılında Samsun’un Bafra İlçesinde(o zamanlar kaza idi) bir savaş sonrası çocuğu olarak doğmuştur. Meslek lisesini takiben üniversite yıllarında Karabük Demir-Çelik Fabrikası’nda yaptığı stajlar, üretimde kontrolün taşıdığı öneme yoğunlaşmasına neden olmuştur.

İstanbul’a yerleştikten sonra çalıştığı kablo fabrikası ve danışmanlık yaptığı diğer sektörlerde gördüğü ihtiyaçlar Sayın Mehmet Durmuş’u Türkiye’de ilk termoeleman kablosu, sıcaklık algılayıcı ve devamında da ölçüm ve kontrol cihazı üreticisi olmaya sevk etmiştir. 

1997 yılında hayatını kaybeden Sayın Mehmet Durmuş üç çocuk babasıdır. Oğlu Murat Durmuş ve kızı Emine (Durmuş) Ünal, Sayın Mehmet Durmuş’un açtığı yolda yürümeye devam etmektedir.

basic / label

Manometre, Basınç ve Fark Basınç Transmitterleri, Basınç Sensörleri,

basic / label

Akış Hızı Ölçümü, Akışkan/Gaz/Buhar Debi Ölçümü, Vortex Akışmetreler,

basic / label

Mekanik - Ultrasonik - Radar Seviye Ölçüm Sensörleri,

basic / label

Analitik Ölçüm için gerekli olan Ph ve Redoks elektrodlar, İletkenlik Ölçüm Hücreleri, Kontrol ve Kayıt Cihazları,

basic / label

Her tür Termostatlar ve bunlar ile ilgili aksesuarlar,

basic / label

Kağıtlı veya digital kaydediciler,

Kalite Sertifikamız