Kurumsal

Meter Elektronik A.Ş.

Meter Elektronik San.Tic AŞ. 1972 yılında Türkiye’de ilk Endüstriyel Sıcaklık Termometre imalatını başlatan firma olmuştur.O yıllarda Türk Sanayisinde sadece yurtdışından ithal edilen PT100,PT1000 ve termokupul gibi sıcaklık sensörleri kullanılmaktaydı.METER’in mütevazi atölyesinde başlayan endüstriyel sıcaklık sensör imalatı ,aynı zamanda Türkiye’de Endüstriyel Ölçme ve Kontrol Sektörünün temel taşlarından biri olmuştur.

1995 yılında Hadımköy Gişeleri ile E5 bağlantı yolu üzerinde bulunan yeni Fabrikasına taşınan Meter, halen 3.800 m2 kapalı alanı bulunan fabrikasında ,-200 ile +1.800 C derece arasında kullanılan Sıcaklık Sensorlerini ve bu sensörler ile birlikte tüm endüstrilerde kullanılan basınç,debi,seviye ,analitik vb. sensörleri kontrol eden Elektronik Kontrol Cihazlarının İmalatını yapmaktadır.

Günümüzde kalitenin önemi her zamankinden daha önemli hale gelmiştir.Doğal olarak Tüm Endüstriyel Üreticiler için gerek enerji verimliliği açısından gerek ise üretim aşamasında proses parametrelerini ölçmek ve kontrol etmek çok önemli ve hatta hayati bir durum arz etmektedir.Üretici Firmalar artık biliyorlar ki ,ürettikleri ürünlerin kalite standartlarının sürekliliği çok önemlidir.Ayrıca üretim sürecinde maliyetlerini minumuma indirebilmek rekabet avantajı sağlamak adına taviz verilmez bir durumdur.

Firmamız doğru ve standart ölçümlemenin METER kullanıcıları açısından önemini bilmekte,bu bilinç ile üretim kalitesinden asla taviz vermeden Türk Sanayisine hizmet vermektedir.

1998 yılında ISO 9001 Kalite Güvence Standartları Belgesini almış olan firmamız,2012 yılı başında CE ve Gost Belgelerini de almak üzere çalışmalarını başlatmıştır.

METER , kurucumuz ve rahmetle andığımız Sn.Mehmet DURMUŞ’dan sonra 2.nesil olarak daha kurumsal bir yapıya dönüştürülmüş , Türk ve Bölge Ülkeleri Sanayi’nde Endüstriyel ÖLÇME VE KONTROL konularında ilk akla gelen firmalardan biri olmayı kendisine ana hedef olarak belirlemiştir.

Kendi bünyesinde profesyonel kadrosuyla her prosese uygun hızlı, kaliteli ve etkin çözümler üreten Meter, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda ;

  • PLC, SCADA tabanlı Endüstriyel Proses Otomasyon Sistemlerin Anahtar Teslim Kurulumu,
  • Manometre, Basınç ve Fark Basınç Transmitterleri, Basınç Sensörleri,
  • Akış Hızı Ölçümü, Akışkan/Gaz/Buhar Debi Ölçümü, Vortex Akışmetreler,
  • Mekanik - Ultrasonik - Radar Seviye Ölçüm Sensörleri,
  • Analitik Ölçüm için gerekli olan Ph ve Redoks elektrodlar,İletkenlik Ölçüm Hücreleri ,Kontrol ve Kayıt Cihazları,
  • Her tür Termostatlar ve bunlar ile ilgili aksesuarlar,
  • 18 Kanala kadar çıkan kağıtlı veya digital kaydediciler,
  • Tristör Güç Anahtarları ve Regülatörleri vb.

 

Ürünlerin yurtiçi ve yurtdışından gerek partneri olduğumuz gerek ise temsilcisi olduğumuz firmalar aracılığı ile temin ve tedarikini yapmaktadır.

Referanslar